Apmaudų pralaimėjimą lėmė abejotinas 11 m baudinys

18 rugpjūčio 15, Trečiadienis 20:48

Klaipėdos „Atlantas“, nusileidęs Kauno „Žalgiriui“ 0:1, patyrė dar vieną pralaimėjimą Lietuvos futbolo A lygos čempionate.

Pergalę kauniečiams atnešė Lino Pilibaičio įvartis 21-ąją min., realizavus 11 m baudinį, kurio, anot specialistų, bent 8 iš 10 teisėjų būtų neskyrę.

Šeimininkų ekipos pagrindinėje sudėtyje pasirodė Dovydas Norvilas. Varžybų išvakarėse buvo atleistas brazilas Leandro da Silva, kurio vietą aikštėje ir užėmė iš „Palangos“ į gimtą miestą grįžęs saugas.

Nuo pirmųjų minučių aikštėje užvirė kova, futbolininkai nevengė dvikovų, dažnai net žaisdami šiurkščiai.

9-ąją min. Tadas Labukas tolimu baudos smūgiu privertė meistriškumą pademonstruoti kauniečių vartininką Martyną Matuzą. Vėliau atėjo eilė parodyti ką moka ir „Atlanto“ tvirtovės sargui Dawidui Smugui.

20-ąją min. žaibas trenkė iš giedro dangaus. Susitikimo arbitras įžvelgė klaipėdiečių gynėjo Ruslano Maruškos neleistinus veiksmus stabdant brazilą Joao Figueiredą.

Uostamiesčio klubo direktorius Vacys Lekevičius tryško pykčiu dėl šio sprendimo: „Šiame momente negalima įžvelgti net menkos pražangos, o teisėjas skyrė pačią griežčiausią – 11 baudinį“.

Tokią nuomonę turėjo ne vienas ir ne du varžybas stebėję žiūrovai.

Nuo 11 m žymės taikliai spyrė neseniai dar „Atlante“ žaidęs Linas Pilibaitis.

Baigiantis kėliniui dar kartą iš toli smūgiavo T.Labukas, o M.Matuzas, atlikęs akrobatinį šuolį, pagavo kamuolį.

Antrą kėlinį aktyviau pradėję klaipėdiečiai buvo arti to, kad išlygintų rezultatą. 49-ąją min. po gražios kombinacijos, kurioje dalyvavo Deividas Šiuša ir Jurijus Zacharkivas, kamuolys lyg ant lėkštutės buvo pateiktas Omarui Diarra. Tačiau legionierius iš Belgijos, būdamas tiesiai prieš vartus, įsigudrino nepataikyti į stačiakampį.

Ypač pavojingai T.Labukas kirto po aštuonių minučių. Liko tik stebėtis M.Matuzo reakcija, kai jis atmušė kamuolį, lėkusį į vartų kampą.

Karšta prie „Žalgirio“ vartų buvo 73-iąją min. Tačiau ir vėl situacijos nugalėtoju buvo svečių ekipos vartininkas.

Per likusį laiką iki finalinio švilpuko klaipėdiečiams nepavyko sukurti dar pavojingesnių progų ir turėjo praryti karčią pralaimėjimo piliulę.

Atlantas“ – „Žalgiris“ (K) 0:1 (0:1)

Įvartis:

21 min. Linas Pilibaitis (iš 11 m)