Į ketvirtfinalį žengė „Stumbras“

18 rugpjūčio 08, Trečiadienis 07:30

Klaipėdos „Atlantas“ netęs kovos dėl Lietuvos futbolo taurės. Uostamiesčio futbolininkai namie 1:3 pralaimėję Kauno „Stumbrui“ pasitraukė iš turnyro.

Svečių gretose pasižymėjo Alseny Bahas (38 min.), Marcosas Junioras (66 min.) ir Lucasas Villela (77 min.). Garbės įvartį pasiekė Martunas Abovianas (72 min.).

Nežinia, kaip būtų pasibaigęs susitikimas, jei 75-ąją min. susitikimo arbitras Orestas Abramavičius už akivaizdžiai šiurkščią kauniečio pražangą baudos aikštelėje būtų skyręs 11 m baudinį į „Stumbro“ vartus.

Teisėjas tą pačią akimirką parodęs geltoną kortelę „Atlanto“ puolėjui Mariui Papšiui, neva gynėjas nekirto per kojas, o tiesiog puolėjas pats apvirto ir nusirito.

Prieš rungtynes „Atlantas“ užregistravo net penkis legionierius – ukrainiečius Jurijų Teterenką, Jurijų Zacharkivą, Denisą Chvalickį, Ruslaną Marušką bei kroatą Igorį Krmarą. Keturi iš jų pasirodė aikštėje.

Nors susitikimo favoritais akivaizdžiai buvo įvardinti kauniečiai, tačiau pirmosiomis minutėmis vyko apylygė kova.

11-ąją min. po M.Papšiaus perdavimo Leandro de Silva smūgiu galva pasiuntė kamuolį greta virpsto.

Įpusėjus kėliniui svečiai turėjo pirmą realią progą pasiekti įvartį. Iš pradžių M.Junioro smūgiuotą kamuolį stebuklingai atrėmė vartininkas Dawidas Smugas, o pakartotiną jo smūgį galva atrėmė M.Abovianas.

Baigiantis kėliniui įvartis „brendo“. 38-ąją min. spragą šeimininkų gynyboje radęs A.Bahas, puikiai pasinaudojo proga. Suklaidinęs vartininką, brazilas ir iš metro nukreipė kamuolį į vartus.

Antrasis kėlinys prasidėjo tolimu šūviu serija. Jog moka stipriai ir taikliai spirti, demonstavo abiejų vienuolikių žaidėjai.

Ypač įsiminė „Stumbro“ saugo Dominyko Galkevičiaus smūgis 51-ąją min. Kamuolys vos neįlenkė vartų skersinio.

Į kauniečių išpuolį 59-ąją min. atsakė M.Papšys. Jo stipriai smūgiuotas kamuolys prašvilpė greta virpsto.

Po minutės „Atlanto“ naujokas J.Zacharkivas įsiveržė į svečių baudos aikštelę, tačiau sudelsė ir kauniečiai likvidavo pavojų.

66 min. „Stumbras“ vėl rado spragą uostamiesčio ekipos gynyboje. Galingai ir tiksliai smūgiavęs M.Junioras nepaliko vilčių uostamiesčio tvirtovės sargui.

Viltis išsigelbėti atgimė po šešių minučių. Po sumaišties kauniečių baudos aikštelėje, kamuolys atšoko M.Abovianas. Armėno smūgis buvo neatremiamas – 1:2.

75-ąją min. galėjo rezultatas tapti lygūs, tačiau po teisėjo keisto sprendimo, „Stumbras“ kitos atakos metu pelnė trečią įvartį. Tapo aišku, kad „Atlantui“ per likusį laiką nepavyks išlyginti rezultatą.

„Atlantas“ – „Stumbras“ 1:3 (0:1)

Įvarčiai:

38 min. Alseny Bahas („Stumbras“)                      0:1

66 min. Marcosas Junioras („Stumbras“)               0:2

72 min. Martunas Abovianas („Atlantas“)         1:2

77 min. Lucasas Villela („Stumbras“)                    1:3