Lietuvos ir „Atlanto“ jaunuoliai – Baltijos taurės laimėtojai

18 birželio 04, Pirmadienis 18:52

Lietuvos jaunimo iki 21 metų (U-21) rinktinė, Gargžduose 1:0 įveikusi Latvijos komandą 1:0, po aštuonerių metų iškovojo Baltijos taurę.

Pergalę lėmė 53-iąją min. Danielio Romanovskio realizuotas 11 m baudinys, kurį uždirbo „Atlanto“ puolėjas Edvinas Baniulis.

Mūsų šalies rinktinės vyriausiasis komandos treneris Caritas Falchas nuo pirmųjų minučių į aikštę išlydėjo trys „Atlanto“ futbolininkus – gynėją Aleksandrą Levšiną, saugą Domantą Šimkų (komandos kapitonas), puolėją E.Baniulį ir „Palangoje“ žaidžiantį klaipėdietį Ričardą Šveikauską.

A.Levšiną po pirmojo kėlinio pakeitė Aldas Korsakas, E.Baniulį nuo 69 min. – Robertas Ratkevičius).

Antrąjį kėlinį aikštėje pasirodė dar vienas klaipėdietis Domantas Putrius. Jis 77-ąją min. pakeitė įvartį įmušusį D.Romanovskį.

Protokole buvo, tačiau aikštėje nepasirodė „Atlanto“ saugas Rokas Filipavičius.

Lietuviai pirmosiose rungtynėse Estijoje pasidalijo po tašką su šios valstybės bendraamžiais, sužaidę lygiosiomis 1:1.

Po to Latvijoje žaidusių latvių ir estų susitikimas baigėsi šeimininkų pergale 1:0. Šis rezultatas buvo palankus lietuviams. Kad laimėtų taurę, mūsų futbolininkams užteko pergalės bent minimaliu rezultatu. Tikslas buvo pasiektas.

Nuo pirmųjų minučių Lietuvos komanda intensyviai spaudė varžovus. 20-ąją min. po D.Šimkaus pastangų, perdavimo sulaukęs E.Baniulis bandė atiduoti kamuolį prieš vartus iššokusiam D.Romanovskiui, tačiau pastarajam futbolininkui nepavyko pasižymėti.

Po dešimties minučių pasidarbuoti teko Lietuvos vartininkui Titui Krapikui, atrėmusiam vienui vieno prieš vartus atsidūrusio Latvijos žaidėjo smūgį.

Po pertraukos kova aikštėje buvo dar karštesnė. Lietuviai vėl buvo aktyvesni. 53-iąją min. latvių futbolininkas savo baudos aikštelėje parvertė E.Baniulį. Už šią pražangą arbitras skyrė 11 m baudinį, kuris atnešė pergalę.

Netrukus arbitrams teko tramdyti aistras. Po to, kai buvo pargriautas D.Romanovskis, apsistumdė varžovai. Prieš save raudonas korteles išvydo lietuvis Edvinas Kloniūnas ir latvis Andrejus Ciganikas.

Vėliau, po D.Šimkaus smūgio, varžovų vartininkas vos atrėmė kamuolį.

Lietuvos ekipa per likusį laiką žaidė drausmingai ir antrą kartą šalies futbolo istorijoje iškovojo Baltijos taurę.