Vilniuje antrą kartą šiais metais įveikta „Trakų“ komanda

18 gegužės 23, Trečiadienis 22:59

Kelerius metus kietu riešutu „Atlantui“ buvęs „Trakų“ klubas, šiame sezone tokiu nebėra. Trečiadienį klaipėdiečiai Vilniuje „riterius“ įveikę 2:1, praėjusių metų bronzos medalininkus 2018 m. Lietuvos futbolo čempionate parklupdė antrą kartą.

Abu įvarčius pasiekė Edvinas Baniulis (12 ir 84 min.). Intrigą 88-ąją min. kelioms minutėms buvo atgaivinęs „Trakų“ legionierius Dinijaras Bilialetdinovas.

Jau pirmą minutę ataką surengė klaipėdiečiai. R.Filipavičiui nepavyko stipriai smūgiuoti, atšokusį kamuolį pakartojo Gerardas Žukauskas. Kamuolys nušvilpė į dangų.

Netrukus smūgiu į „Atlanto“ stačiakampį atsakė ir šeimininkai.

7-ąją min. Klaipėdos ekipos gerbėjai lengviau atsiduso, kai po „Trakų“ atakų dirigento D.Bilialetdinovo smūgio kamuolys nuliuoksėjo greta virpsto.

O įvartis krito kiek netikėtai. 12-ąją min. uostamiesčio futbolininkai kontroliavo kamuolį varžovų aikštės pusėje, R.Filipavičius nusprendė smūgiuoti iš maždaug 20 metrų, po spyrio kamuolys pataikė į komandos draugą E.Baniulį ir pakeitęs kryptį, suklaidino „Trakų“ vartininką. Tiesa, į oficialų protokolą įvarčio autoriumi įrašytas R.Filipavičius, daugelio nuomone, sužaidęs savo geriausias karjeros rungtynes.

Po įvarčio aikštėje įsivyravo štilis. Įpusėjus kėliniui, 25-ąją min., po pakelto kampinio „Trakų“ žaidėjas Jevgenijus Osipovas įspūdingai smūgiavo galva. Uostamiesčio vienuolikės vartų sargas Pavelas Doroševas pademonstravo meistriškumą, pirštų galais atrėmęs žemiau skersinio lėkusį kamuolį.

Iki pertraukos svečiai galėjo padvigubinti persvarą, tačiau neišnaudojo itin palankios progos. 33-iąją min. įspūdingai prasiveržęs D.Kazlauskas lyg ant lėkštutės perdavė kamuolį Leandro da Silvai. Brazilas smūgiavo pažeme, nestipriai. Ant dirbtinės dangos gulėjusį „Trakų“ vartininką Tomą Švedkauską kamuolys pats susirado.

Antrasis kėlinys gana ilgai vyko be pavojingų progų. 57-ąją min. Domantas Šimkus patikrino varžovų tvirtovės sargo budrumą. T.Švedkauskas atrėmė kamuolį į kampinį.

Po 15 minučių įspūdingai į viršutinį vartų kampą kamuolį pasiuntė R.Filipavičius. „Trakų“ vartininkas vėl buvo budrus.

84-ąją min. uostamiesčio futbolininkams pavyko surengti greitą kontrataką, kurios paskutinėje fazėje dalyvavo D.Šimkus ir E.Baniulis. Po to, kai D.Šimkus idealiai pasiuntė kamuolį prieš vartus atsidūrusiam E.Baniuliui, rezultatyviausias „Atlanto“ žaidėjas šaltakraujiškai nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą – 2:0.

Tačiau ramus gyvenimas buvo sujauktas po keturių minučių. Po to, kai pajūrio vienuolikės gynėjai suklydo, šeimininkai sušvelnino skirtumą.

Susitikimui baigiantis E.Baniulis atsidėkojo D.Šimkui už prieš tai gautą taiklų perdavimą. Šįkart jis juvelyriniu spyriu pasiuntė kamuolį prieš vartus iššokusiam D.Šimkui. Saugas turėjo šimtaprocentinę progą, tačiau pavojų likvidavo vartininkas.

Anot vyriausiojo trenerio Algimanto Briaunio, pergalę lėmė žaidėjų charakteris.

„Nusiteikėme, žaidėme lyg paskutiniąsias rungtynes. Kovoje su stipriu varžovu, atidavėme visas jėgas, – po susitikimo atviravo strategas. – Reabilitavomės prieš mylimus žiūrovus. Mes išvykoje geriau žaidžiame. Nesuprantu kodėl... Gal mes išvykų komanda?“

Trakai“ – „Atlantas“ 1:2 (0:1)

Įvarčiai:

12 min. Edvinas Baniulis (protokole – Rokas Filipavičius) („Atlantas“)    0:1

84 min. Edvinas Baniulis („Atlantas“)                                                           0:2

88 min. Dinijaras Bilialetdinovas („Trakai“)                                                1:2