„Atlantui“ padeda ir Klaipėdos uostas

„Atlantui“ padeda ir Klaipėdos uostas
18 gegužės 14, Pirmadienis 12:46

Klaipėdos valstybinis jūrų uostas – pagrindinis šalies transporto mazgas ir valstybės vartai į pasaulį. Labiausiai į šiaurę nutolęs neužšąlantis rytinės Baltijos jūros uostas. Jo veiklos nesustabdo net šalčiausios žiemos, klaipėdiečiai garantuoja nenutrūkstamą laivybą ir krovos darbus visus metus. Klaipėdoje susijungia jūros, sausumos ir geležinkelio keliai iš rytų ir vakarų.

Skirtingai nei šiauriau esantys uostai, Klaipėdos uostas neužšąla net šalčiausiomis žiemomis, garantuodamas nenutrūkstamą laivybą ir krovos darbus.

Klaipėdos uostas – multimodalinis, universalus, giliavandenis uostas, kuriame dirba 14 didelių krovos, laivų remonto ir statybos kompanijų, teikiamos visos su jūros verslu ir krovinių aptarnavimu susijusios paslaugos.

Uosto įplaukos kanalo gylis – 15,5 m, vidinio kanalo gylis – 15 m.

Klaipėda gali priimti didelio tonažo laivus: sausakrūvius – apie 100 tūkst. DWT, tanklaivius – apie 170 tūkst. DWT, konteinervežius – 12 tūkst. TEU.

Uostas per metus gali perkrauti per 65 mln. tonų įvairių krovinių, priimti iki 350 m ilgio ir 52 m pločio bei 13,8 m gramzdos laivus.

Per Klaipėdos uostą eina pagrindinės laivybos linijos į įvairius Europos uostus. Iš Lietuvos uostamiesčio trumpiausi atstumai sausuma iki svarbiausių pramoninių Rytų šalių regionų – Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir kt.

„Atlanto“ klubo direktorius Vacys Lekevičius ir KVJUD generalinis direktorius Arvydas Vaitkus pastaraisiais metais tradiciškai pasveikina vienas kitą su futbolo sezono pradžia.

Skaityti 1349 kartai

Medija

Marijampolės Pieno Grupė
Klaipedos Savivaldybe
Argus Logo
Impuls Logo
4Life
Uostas Logo
Rasa Logo
Auto Logo
Laurea Logo
Laluna Logo
Klaipeda
Ekspresas
Admiral Sporto Baras
UAB
UAB
Sportpoint
Adidas
Klaipedos Universitetinė Ligoninė