Svarbi pergalė Palangoje

18 gegužės 09, Trečiadienis 19:38

Pirmą kartą Palangoje oficialias rungtynes su „Palangos“ klubu žaidusiam Klaipėdos „Atlantui“, kurorto stadionas buvo laimingas. Klaipėdiečiai šventė istorinę pergalę 2:0.

Pirmasis įvartis, kurį pasiekė Marius Papšys, į šeimininkų vartus krito 23-iąją min., rezultatą 56-ąją min. padvigubino Donatas Kazlauskas.

Prieš rungtynes „Atlanto“ trenerių štabui teko suktis galvas, nes dėl keturių įspėjimų negalėjo rungtyniauti Lukas Artimavičius, dėl traumų – Mindaugas Panka ir Aleksandras Levšinas. Tad po ilgos pertraukos, dėl reabilitacijos, nuo pirmųjų minučių aikštėje pasirodė kapitonas Andrius Bartkus ir pirmą kartą pagrindinėje komandoje debiutavęs 18-metis ukrainietis Danila Beskorovainas.

Būtent pastarojo jaunuolio krašte šeimininkai ir siautė iki pertraukos. Jau pirmoji „Palangos“ ataka galėjo baigtis įvarčiu, laimė Sigitas Urbys iš patogios padėties smūgiavo šalia vartų, o po pusantros minutės legionieriaus iš Latvijos Pavelo Doroševo budrumą patikrino brolis dvynys – Simonas.

Per pirmąsias minutes šeimininkai tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose, o Algimanto Briaunio auklėtiniai kantriai laukė savo progos kontratakuoti.

15-ąją min. klaipėdiečių puolėjas Edvinas Baniulis perėmė iš varžovų kamuolį ir surengė greitą ataką. Tačiau puolėjas pats iš patogios padėties nesiryžo smūgiuoti, o perdavė kamuolį prieš vartus buvusiam Domantui Šimkui. Saugas iš nepatogios situacijos nesukėlė grėsmės „Palangai“.

Po minutės svečiai vieną po kito kėlė du kampinius. Po antrojo bandymo prie šeimininkų vartų kilo chaosas, tačiau nė vienas iš klaipėdiečių nesugebėjo nukreipti kamuolį į tinklą.

23-iąją min. suplazdėjo vėliavos „Atlanto“ stovykloje. Po smūgio į „Palangos“ baudos aikštelę, kurorto ekipos vartininkas Antonas Cvetkovas ne itin toli atmušė kamuolį, tiesiai M.Papšiui. Klaipėdiečių saugas taikliai, aukšta trajektorija, spyrė į tolimąją vartų kampą.

Praleidę įvartį šeimininkai sukruto – 25-ąją min. brolių Urbių išpuolį likvidavo „Atlanto“ gynybos šulas Ivanas Pecha, atrėmęs Simono smūgį.

O 40-ąją min., paskutinę pavojingą progą iki pertraukos, jau turėjo Sigitas. „Palangos“ gynėjo spirtą kamuolį koja atmušė svečių vartų sargas P. Doroševas.

Antrosios pusės pradžia karštais momentais nelepino sirgalių. O 56-ąją min. šeimininkai, kiek nelauktai, turėjo pradėti žaisti iš aikštės vidurio. Po tobulos kontraktakos, kurioje dalyvavo Gerardas Žukauskas, Domantas Šimkus ir D.Kazlauskas, pastarasis futbolininkas iššoko vienui vienas prieš varžovų vartininką ir lengvai jį pergudravo – 2:0.

72-ąją min. įspūdingai iš tolo šovė „Palangos“ siela Gvidas Juška – kamuolys prašvilpė virš skersinio.

Po septynių minučių uostamiesčio vienuolikė galėjo pasiekti dar vieną įvartį, tačiau D.Kazlauskas vietoje to, kad tęstų ataką, nusprendė smūgiuoti. Kamuolys nuskriejo labai netaiklia trajektorija.

Šeimininkai realiausią galimybę sušvelninti skirtumą turėjo 81-ąją min. Po idealaus Justo Raziūno perdavimo Simonas Urbys iš arti, niekieno netrukdomas, įsigudrino nepataikyti į stačiakampį.

Per pridėtą laiką galėjo pasižymėti ir A.Bartkų pakeitęs Vice Kendešas. Kroatas iš patogios padėties pasiuntė kamuolį šalia virpsto.

Iškovoję pergalę klaipėdiečiai įsitvirtino ketvirtoje čempionato vietoje ir 5 taškais atitolo nuo penktoje pozicijoje esančio Kauno „Žalgirio“.

Šeštadienį klaipėdiečių namie laukia mūšis su čempionais – „Sūduvos“ futbolininkais.

Palanga“ – „Atlantas“ 0:2 (0:1)

Įvarčiai:

23 min. Marius Papšys

56 min. Donatas Kazlauskas