„Nuo mažens tingėjau bėgioti ir tapau vartininku“

„Nuo mažens tingėjau bėgioti ir tapau vartininku“
18 gegužės 08, Antradienis 07:13

Rytoj Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai Palangoje Lietuvos A lygos čempionato dvyliktojo turo rungtynėse susikaus su „Palangos“ ekipa. Šis susitikimas kurorto stadione prasidės 18 valandą.

Beveik neabejojama, kad „Atlanto“ vartus Palangoje gins šiemet be keitimų žaidžiantis latvis Pavelas Doroševas. Jis per vienuolika rungtynių praleido 14 įvarčių. Daugokai. Tačiau buvo daug epizodų, kai jis gelbėjo savo tvirtovę. Šiandien Klaipėdos futbolo mėgėjus su tridešimt septynerių legionieriumi P. Doroševu iš Latvijos norime supažindinti iš arčiau.

Papasakokit apie save...

Gimiau 1980 m. spalio 9 d. Jelgavoje. Treniruotis pradėjau pas futbolo trenerį Valerijų Minaltą. Nuo mažens buvau visa galva aukštesnis už savo bendraamžius. Iš karto apsisprendžiau, jog būsiu vartininkas. Man labai nepatikdavo aikštėje bėgioti, o štai ginti vartus buvo didelis malonumas. Jelgava turėjo gerą futbolo komandą RAF, žaidusią SSRS čempionatuose. Tačiau suirus Sovietų Sąjungai mieste neliko nei šios komandos, nei ją rėmusios mikroautobusų gamyklos. Pradėjo merdėti ir futbolas. Todėl greitai teko persikraustyti į Rygą, kur buvo geresnės sąlygos futbolo treniruotėms. Iš pirmosios santuokos turiu dvylikametį sūnų Nikitą. Jis Latvijos sostinėje lanko futbolo mokyklą, taip pat yra vartininkas. Taigi vartus saugo du Doroševai - vienas Klaipėdoje, kitas Rygoje. Klaipėdoje gyvenu su antrąja žmona klubo išnuomotame bute.

Kokiuose klubuose teko žaisti?

2000-aisias tapau Rygos „Skonto“ klubo nariu. Ši sostinės ekipa daugiau nei dešimt metų Latvijoje skynė čempionų laurus. Joje rungtyniavo daug pajėgių žaidėjų, todėl man vietos pagrindinėje komandoje sunkiai atsirasdavo - buvau skolinamas įvairioms Latvijos komandoms. 2009 metais pirmąkart paragavau legionieriaus duonos - išvykau į Azerbaidžano „Premier“ lygoje rungtyniavusią FK „Gabala“ ekipą. Joje praleidau kelis puikius sezonus, buvau kapitonas. Beje, šioje komandoje turėjau net vienuolikos su puse „sausų“ rungtynių seriją. 2012 metais sugrįžau į Latviją - į Liepojos „Metalurgs“ komandą. Netrukus vėl išvykau į Azerbaidžaną. Žaidžiau Baku „Neftči“, bet šiame klube man jau teko atsarginio vartininko vaidmuo. Po to ėjo dar vienos sugrįžtuvės į Liepoją - į naujai susikūrusią „Liepaja“ ekipą. Na, o šiemet buvau pakviestas į „Atlantą„.

Teko trejas rungtynes sužaisti ir Latvijos rinktinėje. Kodėl tik tiek?

Gerai prisimenu tuos susitikimus. Man teko savo šalies rinktinės vartus ginti per kontrolines rungtynes su Turkija (3:3), Kataru (1:2) ir Lenkija (0:1). Kodėl neįsitvirtinau rinktinėje? Atsakymas labai paprastas: rinktinėje tada vartus saugojo nepakeičiamas Andrejus Vaninas. Man iki jo buvo toli.

Kokių pasiekimų turėjote per savo sportinę karjerą?

2001 ir 2002 metais su „Skonto“ tapau Latvijos čempionu ir laimėjau šalies taurę. 2015 metais trečią kartą iškovojau aukso medalį Latvijos čempionate su „Liepaja“ klubu. Su FK „Gabala“ laimėjau Azerbaidžano taurę. Latvijos čempionatuose sužaidžiau per 150 rungtynių, o Azerbaidžane - arti šimto.

Koks pasaulio vartininkas jums yra pavyzdys?

Be jokios abejonės - italas Bufonas. Jam jau keturiasdešimt metų, o kaip žaidžia! Aukščiausiu lygiu. Daug vartininkų į jį lygiuojasi.

Jūsų žaidimą „Atlante“ negalima vertinti vienareikšmiškai. Per kokias rungtynes savo pasirodymą vertinate teigiamai, o kurių nenorėtumėt prisiminti?

Visiškai iš savo atminties norėčiau išbraukti rungtynes Klaipėdoje su Vilniaus „Žalgiriu“. Per šį susitikimą pirmavome, bet patyrėme triuškinamą pralaimėjimą rezultatu 2:5. Svarbiausia, kad pralaimėjome dėl mano vaikiškų klaidų. Nežinau, kas su manimi tądien atsitiko? Po rungtynių teko atsiprašinėti trenerių, komandos draugų. Ir per kitas rungtynes pasitaikė klaidų, bet jos nebuvo lemtingos. Aš galiu praleisti ir tris, ir keturis įvarčius. Svarbu, kad mano komanda įmuštų daugiau įvarčių ir laimėtumėm. Sakykim - 4:3 ar 5:4. O šiaip klysti yra žmogiška. Tikriausiai žiūrėjote UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynes tarp Miuncheno „Bayern“ ir Madrido „Real“ klubų bei matėte, kaip neleistinai suklydo vokiečių vartininkas Ulreichas. Taigi klystama net per tokio aukšto lygio varžybas.

„Atlanto“ vyriausiasis treneris Algimantas Briaunys ir generalinis direktorius Vacys Lekevičius yra buvę vartininkai. Ar dažnai iš jų sulaukiate patarimų ar priekaištų?

O kaip gi? Aišku sulaukiu. Kartais per rungtynes užverda kraujas ir tuoj pat išgirstu direktoriaus balsą - „Paša, končiaj“ („Paša, baik“). Žinau, kuo gali baigtis mano karštakošiškas elgesys.

Ar ilgam uzurpavote pagrindinio „Atlanto“ vartininko sostą?

Čia ne man spręsti. Kol kas treneriai manimi pasitiki ir rungtyniauju. Girdėjau kalbant, kad aš ir vartininkų treneris. Taip nėra. Mano sutartyje su klubu tai nenumatyta. Kalbant apie mano jaunąjį kolegą Luką Paukštę, jis puikus vaikinas su gražia ateitimi. Išmuš vartuose ir jo valanda.

Kaip vertinate Lietuvos A lygos čempionatą ir „Atlanto“ galimybes jame?

Atvirai pasakysiu,- tokio atkaklaus čempionato dar nebuvau matęs. „Sūduva“ turi gerai subalansuotą komandą ir yra akivaizdi lyderė. Kiti septyni klubai yra panašaus pajėgumo ir galintys pakovoti dėl medalių, išskyrus aukso. Tačiau manau, kad įpusėjus čempionatui turnyrinėje lentelėje pamatysime tikresnę situaciją. Tikiu, kad „Atlantas“ šiemet tikrai pakovos dėl apdovanojimų ir kelialapio į UEFA Europos lygos varžybas. Tai, kad „Atlantas“ šiuo metu nedemonstruoja gero žaidimo, yra pateisinama. Suburta visiškai nauja komanda ir vyrams reikia laiko susižaisti.

Rytoj išvykoje žaisite su „Palanga“. Kokių rungtynių galima tikėtis?

Svetur šiemet rungtyniaujame smagiai - pralaimėjome vos vienerias rungtynes iš penkerių. Vadinasi, bus viskas gerai ir Palangoje. Reikia „atkratyti“ mums ant kulnų turnyrinėje lentelėje lipančią „Palangą„.

Parengta pagal www.ve.lt

Skaityti 1585 kartai
Marijampolės Pieno Grupė
Klaipedos Savivaldybe
Argus Logo
Impuls Logo
4Life
Uostas Logo
Rasa Logo
Auto Logo
Laurea Logo
Laluna Logo
Klaipeda
Ekspresas
Admiral Sporto Baras
UAB
UAB
Sportpoint
Adidas
Klaipedos Universitetinė Ligoninė