„Sūduva“ laimėjo, tačiau „Atlantas“ iš Marijampolės galėjo grįžti su tašku

18 balandžio 05, Ketvirtadienis 20:49

Klaipėdos „Atlantas“, Marijampolėje nusileidęs „Sūduvai“ 1:2, patyrė antrą pralaimėjimą Lietuvos futbolo A lygos čempionate.

Čempionų gretose pasižymėjo Josipas Tadičius (15 min.) ir Ovidijus Verbickas (69 min.). Rezultatą 80 min. sušvelnino Donatas Kazlauskas.

Susitikimas prasidėjo be žvalgybos. Praėjus vos pusei minutės, po Anilo Kočo perdavimo, pasižymėti galėjo Edvinas Baniulis. Tačiau klaipėdiečių puolėjas paskubėjo – įšoko į nuošalės zoną, o ir smūgis galva buvo netaiklus.

Netrukus – 2-ąją min. „Sūduvos“ saugas, buvęs atlantietis O.Verbickas stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį po skersiniu. Uostamiesčio vienuolikės vartininkas Pavelas Doroševas tik pirštų galais nukreipė kamuolį virš vartų. Tai buvo žinutė svečiams, kad Suvalkijos sostinėje jiems bus nelengva. Pavojingi išpuoliai „Atlanto“ vartų link buvo rengiami vienas po kito. Klaipėdos klubo gynyba prakiuro 15-ąją min. Suvalkiečių puolėjas Josipas Tadičius taikliu spyriu pasiuntė kamuolį į pajūrio komandos vartų tinklą.

Nesnaudė ir klaipėdiečiai. Jie įtampa prie šeimininkų vartų svečiai sukėlė 24-ąją min. Krašto saugas A.Kočas, perėmęs kamuolį iš varžovų ir priartėjęs prie jų baudos aikštelės, paskubėjo smūgiuoti. Iš toli atlėkusį kamuolį nesunkiai sugavo vartininkas Ivanas Kardumas.

39-ąją min. susiklostė panaši situacija. Tačiau iesiai prieš vartus atsidūręs Donatas Kazlauskas nepataikė į vartus.

Baigiantis kėliniui pavojingai į „Atlanto“ karštą teritoriją įsiveržė O.Verbickas. Jo spirtą kamuolį klaipėdiečių gynėjai blokavo – atmušė į kampinį. Netrukus rezultatą padvigubinti galėjo Alassane N'Diaye, J.Tadičius. Laimė, po jų atakų švieslentėje nesužibo dvejetas.

Vaizdas po pertraukos turėjo džiuginti „Atlanto“ gerbėjus – uostamiesčio vienuolikė surengė keletą reidų, po kurių šeimininkų ekipos tvirtovei buvo iškilę nemenki pavojai.

61-ąją min. iš toli „Sūduvos“ vartininko budrumą patikrino po pertraukos aikštėje pasirodęs Vice Kendešas. E.Baniulį pakeitęs kroatas pasiuntė kamuolį į patį vartų kampą.

Po kelių minučių nestipriu, tačiau taikliu smūgiu rezultatą norėjo išlyginti A.Kočas. Kamuolys, lietęs varžovų žaidėją, nuliuoksėjo už vartų.

69-ąją min. vėl trenkė suvalkietiškas žaibas. Marijampoliečiai, perėmę kamuolį aikštės viduryje, surengė greitą išpuolį. Buvęs „Atlanto“ puolėjas Karolis Laukžemis pasiuntė kamuolį O.Verbickas, o jis stipriu taikliu smūgiu padvigubino skirtumą.

Viltis išsigelbėti klaipėdiečiams sužibo 80-ąją min. Po kontratakos, kurioje dalyvavo Marius Papšys ir D.Kazlauskas, pastarasis sušvelnino skirtumą – 1:2.

Netrukus klaipėdiečiai vėl sukūrė progą, po kurios Leandro da Silva galėjo pasiųsti kamuolį į tinklą. Brazilo smūgiuotas kamuolys pataikė į suvalkiečių kojas ir nuskriejo į kampinį.

„Sūduvos“ padėtis tapo komplikuota 87-ąją min., kai už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas Semiras Kerla. Uostamiesčio futbolininkai per likusias minutes siekė išnaudoti kiekybinę persvarą, tačiau šeimininkams pavyko išsaugoti pergalę.

Po susitikimo „Atlanto“ vyriausiasis treneris Algimantas Briaunys apgailestavo, kad iš Suvalkijos nepavyko išsivežti taško: „Iki pertraukos bandėme žaisti gynybinį futbolą su kontratakomis. Antrame kėlinyje pakeitėme taktiką – ėmėme spausti varžovus. O baigiantis varžyboms pritrūkome laiko ir geresnių atakų baigmių“.

Sūduva“ – „Atlantas“ 2:1 (1:0)

Įvarčiai:

15 min. Josipas Tadičius („Sūduva“)                1:0

69 min. Ovidijus Verbickas („Sūduva“)            2:0

80 min. Donatas Kazlauskas („Atlantas“)        2:1