Kaune patiestas „Stumbras“

18 kovo 14, Trečiadienis 21:54

Klaipėdos „Atlantas“, laikinojoje sostinėje 2:0 įveikęs „Stumbrą“, iškovojo antrą pergalę Lietuvos futbolo A lygos čempionate.

Pirmąjį kėlinį galva kamuolį į šeimininkų vartus 40-ąją min. nukreipė Edvinas Baniulis, po pertraukos, baigiantis susitikimui – 76-ąją min. pasižymėjo Mindaugas Panka.

Prieš varžybas uostamiesčio vienuolikėje buvo pakoreguotos žaidėjų pozicijos. Patyręs M.Panka buvo pasiųstas žaisti vidurio gynėju gretas, o krašto gynėjas Michailas Kaliadka, užleidęs savo vietą naujokui iš Brazilijos Leandro da Silvai, žaidė vidurio saugu.

Šios korektyvos, ypač gynyboje, pasiteisino su kaupu.

Per pirmąsias minutes atakas bandė regzti abi komandos, tačiau sukurti pavojingų progų nepavyko nė vienai iš jų.

Šąlantys žiūrovai pagyvėjo 12-ąją min., kai „Stumbro“ gynėjas Jardelis Nazare paspyrė kamuolį savo vartininkui Rodrigo Josviakiui, kurio tą akimirką nebuvo vartuose. Kauniečių tvirtovės sargas vos spėjo – nuskyrė kamuolį jau buvusi kone ant vartų linijos.

Įpusėjus kėliniui šeimininkai tvirtai perėmė iniciatyvą – nuolat zujo aplink „Atlanto“ baudos aikštelę ir net joje, tačiau uostamiesčio vienuolikei pavyko atremti Kauno klubo išpuolius.

Negana to, 40-ąją min. įvartis krito į „Stumbro“ stačiakampį. Klaipėdiečių ataka užgimė po to, kai savo aikštės pusėje iš kauniečių kamuolį perėmė Jure Pejičius. Rezultatyvioje atakoje dalyvavo daugiau nei pusė „Atlanto“ futbolininkų. Po J.Pejičiaus pastangų, Rokas Filipavičius kamuolį perdavė Aleksandrui Levšinui, o jis toliau buvusiam Domantui Šimkui. Pirmojo turo didvyris dėmesio centre buvo vos akimirka – iki tol, kol paspyrė kamuolį M.Kaliadkai. Baltarusis beregint jį pasiuntė R.Filipavičiui. Jaunasis „Atlanto“ saugas jau neieškojo partnerių, o tiesiog spyrė kauniečių vartų link, kur kamuolį galėjo pasiekti Edvinas Baniulis. Būtent jis ir spėjo išlįsti iš užu šeimininkų gynėjo nugaros ir taikliu smūgiu galva pelnyti įvartį – 1:0.

Per likusias minutes iki pertraukos vyko toks žaidimas, kaip ir iki tol – daug kovos be aštrių momentų.

Kaip ir tikėtasi, po poilsio pauzės „Stumbro“ futbolininkai vėl bandė užgulti pajūrio klubo vartus, tačiau darniai žaidęs „Atlantas“ nesudarė kauniečiams progoms smūgiuoti laisviems. O jei ir pavykdavo, tai kamuolys nesudarė sunkumų uostamiesčio vienuolikės vartininkui Pavelui Doroševui.

Ilgai nedelsdamas klaipėdiečių strategas Algimantas Briaunys į komandos organizmą įpylė „šviežio kraujo“: vietoje Mariaus Papšio pasirodė turkas iš Belgijos Anilas Kočas, o E.Baniulį pakeitė kroatas Vice Kendešas.

Tai davė vaisių – „Stumbro“ futbolininkai sumažino lankymosi prie svečių tvirtovės laiką. Negana to, patys kauniečiai turėjo gintis nuo pavojingų „Atlanto“ kontratakų.

67-ąją min. po A.Kočo perdavimo nuo kampinio gairelės Lukas Artimavičius pataikė į skersinį. Tačiau po devynių minučių ši proga nukeliavo į užmarštį, nes Klaipėdos ekipos stovykla jau šėlo po rezultatyvaus M.Pankos smūgio į viršutinę vartų dalį – 2:0. Šioje situacijoje įvarčio bendraautoriumi buvo tas pats A.Kočas, pakėlęs dar vieną kampinį.

Per likusias minutes „Atlantas“ patikimai gynėsi, o tiksėjęs laikas, artinęs rungtynių pabaigą, vėsino „Stumbro“ entuziazmą išgelbėti bent tašką.

„Žaidėjai buvo 100 procentu nusiteikę kovai, o pernai „Stumbre“ žaidę M.Papšys ir L.Artimavičius – net 120. Tie papildomi 20 procentu ir virto dviem įvarčiais, – „Atlanto“ vairininkas A.Briaunys paaiškino, kas lėmė pajūrio klubo pergalę Kaune. – Pirmajame kėlinyje buvome praradę iniciatyvą, tačiau vėliau pavyko išlyginti žaidimą.“

Stumbras“ – „Atlantas“ 0:2 (0:1)

Įvarčiai:

40 min. Edvinas Baniulis

76 min. Mindaugas Panka