„Atlantas“ stiprina aikštės vidurio grandis – priimti vidurio gynėjas ir saugas

„Atlantas“ stiprina aikštės vidurio grandis – priimti vidurio gynėjas ir saugas
18 vasario 03, Šeštadienis 16:22

Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klube rankos paspaustos dviem futbolininkams – senegaliečiui Abdoulaye Diallo (nuotr.) ir tik po trečios peržiūros į reprezentacine uostamiesčio komandą priimtam kroatui Jure Pejičiui. Su abiem jais pasirašytos metinės sutartis su perspektyva pratęsti.

1992 m. spalio 12 d. gimęs A.Diallo Senegalo aukščiausioje lygoje debiutavo būdamas 16-mečiu. Su Ziginšoro „Casa sports“ ekipa 2011 m. laimėjo šalies taurę, kitais metais tapo Senegalo čempionu. 2013 m. sužaidė dvejas Afrikos Čempionų lygos rungtynes. Pirmojoje akistatoje su Tetuano „Moghreb athletic“ (Marokas) ekipą A.Diallo 20 min. pasiuntė kamuolį į savo vartus, o „Casa sports“ patyrė nesėkmę 0:1. Tiesa, atsakomosiose Ziginšoro futbolininkai laimėjo tokiu pačiu rezultatu, o po 11 m baudinių iškopė į kitą, kuriame A.Diallo nežaidė, o „Casa sports“ abu sykius pralaimėjo Bamako (Malis) „Stade Malien“ klubui.

Po penkių sezonų gimtajame klube A.Diallo nusprendė rungtyniauti svetur – 2014-aisiais gynėjas išvyko į Kazachstaną, „Atyrau“ vienuolikę. Po metų Azijoje, 191 cm gynėjas pasirodė greta Lietuvos – Latvijoje. Dveji metai „Jelgavos“ klube senegaliečiui buvo sėkmingi – tapo pagrindiniu ekipos gynėju, iškovojo Latvijos vicečempiono vardą ir du kartus – šios šalies futbolo taurę. 2015 metų finale su „Ventspils“ komandą, kurioje žaidė kretingiškis Simonas Paulius, A.Diallo vos nesudegino „Jelgavos“ – jau 4-ąją min. už raudoną kortelę buvo išvytas iš aikštės. Tačiau kovodami dešimtiese Jelgavos futbolininkai šventė pergalę 2:0. Antrąjį įvartį (31 min.) pasiekė šį mėnesį į „Atlantą“ priimtas latvis Gintis Freimanis. 2016 m. finalą su Jūrmalos „Spartaku“, kurį „Jelgava“ laimėjo 1:0, A.Diallo praleido dėl ankstesniuose etapuose (vien pusfinalio varžybose du kartus buvo įspėtas) gautų geltonų kortelių.

Senegalieties labiausiai džiaugiasi įvarčiu, įmuštu ginant „Jelgavos“ garbę 2015-2016 m. Europos lygos turnyre. Atsakomosiose varžybose Bulgarijoje su Lovečo „Litex“ klubu 60-ąją min. A.Diallo išlygino rezultatą – 2:2. Tai lėmė, kad į kitą etapą pateko latviai, mat pirmosiose varžybose Jelgavoje taip pat buvo užfiksuotos lygiosios – 1:1. Vėliau „Jelgava“ kovojo su Skopjės „Rabotnički“ komanda. Namie laimėję 1:0, „braliukai“ išvyko pralaimėjo 0:2 ir pasitraukė iš turnyro.

Atsisveikinęs su Latviją, A.Diallo bandė įsitvirtinti kai kuriose klubuose – nepavyko, vėliau išvyko laimės ieškoti į Jungtines Amerikos Valstijas. Vilkėjo „Minnesota United“ klubo, iš kurio ir atvyko į Klaipėdą, marškinėlius.

1991 m. lapkričio 25 d. gimęs J.Pejičius Lietuvos futbolo mėgėjams pakankamai pažįstamas – 2015-aisiais pusmetį žaidė A lygos čempionate, atstovavo Klaipėdos „Granito“ vienuolikei. Iki kol uostamiesčio komanda dėl lažybų skandalų buvo pašalinta iš čempionato 171 cm kroatas Lietuvos pirmenybėse sužaidė 13 rungtynių, įmušė 2 įvarčius.

O į „Granitą“ J.Pejičius buvo pakviestas po to, kai nesužavėjo „Atlanto“ trenerių.

2015-ųjų birželį saugas treniravosi kartu su „Atlanto“ žaidėjais, žaidė kontrolines rungtynes, tačiau Konstantino Sarsanijos pasiūlymo likti nesulaukė.

Antrąjį kartą, daug geresnės sportinės formos, kroatas atvyko į Klaipėdą praėjusių metų rudenį. Vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas būtų priėmęs legionierių, tačiau koją pakišo nesutvarkyti futbolininko dokumentai su buvusiu klubu.

J.Pejičius per sportinę karjerą žaidė Kroatijos, Slovėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Vokietijos, Austrijos, Italijos žemesnių lygų komandose.

2011 m. žaisdamas Kidričevo „Aluminij“ ekipoje jis laimėjo Slovėnijos 2-osios lygos čempionatą.

Skaityti 1214 kartai
Marijampolės Pieno Grupė
Klaipedos Savivaldybe
Argus Logo
Impuls Logo
4Life
Uostas Logo
Rasa Logo
Auto Logo
Laurea Logo
Laluna Logo
Klaipeda
Ekspresas
Admiral Sporto Baras
UAB
UAB
Sportpoint
Adidas
Klaipedos Universitetinė Ligoninė