„Atlanto“ sutartys su A.Bartkumi ir P.Doroševu

„Atlanto“ sutartys su A.Bartkumi ir P.Doroševu
18 sausio 12, Penktadienis 15:17

Uostamiesčio futbolo klubo laikinoji direktorė Jūratė Galdikaitė pasirašė sutartis su dviem „Atlantoje“ vienuolikėje žaisiančiais futbolininkais – ilgamečiu ekipos nariu Andriumi Bartkumi ir naujoku iš Latvijos Pavelu Doroševu (nuotr.).

Su abiem jais paspaustos rankos metams – iki 2018-ųjų pabaigos.

Klaipėdoje gimęs ir gimtajame mieste pas trenerį Anatolijų Timofejevą futbolą pradėjęs žaisti A. Bartkus sausio 21-ąją švęs 32-ąjį gimtadienį. Per sportininko karjerą klaipėdietis nesiblaškė po klubus. Iš viso žaidė keturiuose klubuose – „Atlante“, „Kaune“ (2006 m. tapo šalies čempionu, 2007 m. patyrė sunkią nugaros traumą), „Šilutėje“ ir „Šiauliuose“.

Pastarąjį kartą A. Bartkus į „Atlantą“ iš „Šiaulių“ grįžo po 2012 metų sezono, kai prie Klaipėdos ekipos vairo stojo Konstantinas Sarsanija. Penkis metus jis nuolat rungtyniavo pagrindinėje komandoje, išskyrus tą laiką, kai gydėsi traumas. O jos futbolininko neaplenkė. 2016-ųjų kovo mėn., po susitrenkimo su „Lietavos“ vartininku Giedriumi Kvedaru, futbolininkui lūžo trys šonkauliai, o vienas jų pradūrė plautį. O pernai, birželio mėnesį, sostinėje, rungtynėse su „Žalgiriu“, A. Bartkui trūko kairės kojos raiščiai ir iki metų pabaigos turėjo gydytis po operacijos.

Tačiau saugo gyvenime pastaraisiais metais būta ir labai malonių akimirkų: 2015 m. sumainė aukso žiedus su Vaida, o pernai sulaukė sūnaus Ajaus.

Į Klaipėdą iš kaimyninės Latvijos atvykęs P. Doroševas gavo papildomas – vartininkų trenerio pareigas. Nenuostabu, kad daug šalto ir karšto matęs legionierius – itin patyręs.

1980 m. gimęs P. Doroševas profesionalaus futbolininko karjerą pradėjo 2000-aisiais gimtojo miesto – Rygos „Skonto“ klube. Vėliau buvo paskolintas kitoms Latvijos komandoms: „Daugavai“, „Dinaburgui“, „Jūrmalai“, „Rigai“. 2005 m. grįžo į „Skonto“ ekipa, kurioje rungtyniavo iki 2008-ųjų. Vartininkas didžiausiu iššūkiu ir patirties mokykla laiko metus, praleistus Azerbaidžane, kuriame atstovavo „Kabalos“ klubui, kuriame daugiau nei tris sezonus buvo pagrindiniu vartų sargu ir net kapitonu. Žaisdamas šiame klube P. Doroševas pasiekė Latvijos rekordą – nepraleido įvarčio 952 min. Šis rezultatas pasaulio reitingo lentelėje jį kilstelėjo į 67-ąją vietą tarp 450 vartininkų. 2012-2013 m. žaidęs Liepojos „Liepajas Metalurgs“ klube, P. Doroševas vėl grįžo į Azerbaidžaną, į Bakų „Neftči“ komandą. Šįkart jam teko atsarginio vartininko vaidmuo.

Nuo 2015-ųjų iki kelionės į Lietuvą 191 cm ūgio futbolininkas vėl rungtyniavo Liepojoje. 2017-aisiais gynė „Liepaja“ komandos vartus Europos lygos turnyro rungtynėse Šiaurės Airijoje su „Crusaders“ vienuolike. Tiesa, Latvijos uostamiesčio klubas jas pralaimėjo 1:3. Į kitą etapą Liepojos futbolininkai iškopė, nes namie pasiekė revanšą juos tenkinančiu rezultatu 2:0. Nei šiose, nei abejose varžybose su Marijampolės „Sūduva“ P. Doroševas nežaidė.

Klaipėdoje užsienietis pasiryžęs įrodyti, kad metai jam – ne našta, jog dar kupinas jėgų ir pasiilgęs žaisti.

Skaityti 968 kartai
Klaipedos Savivaldybe
Impuls Logo
4LIFE
UAB
Auto Logo
Klaipėdos universitetinė ligoninė
SKALBYKLA RASA
Litmontažas
Laluna
Atviraklaipeda.lt Vertical