Svarbi „Atlanto“ pergalė šalies pirmenybėse

17 rugsėjo 19, Antradienis 18:46

Klaipėdos „Atlantas“, laikinojoje sostinėje 1:0 įveikęs Kauno „Žalgirį“, gerbėjus nudžiugino dar viena pergale bei vėl grįžo į Lietuvos futbolo A lygos čempionato ketvirtąją vietą.

Sėkmę lėmusį įvartį 85-ąją min. pasiekė Tadas Labukas, aikštėje pasirodęs 64-ąją min.

„Atlanto“ ekipoje debiutavo net trys futbolininkai – vartininkas rusas Arkadijus Želninas, bulgaras Nemanja Ivanovas ir klaipėdietis Simonas Juška.

Klaipėdiečių vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas jaunajam vartų sargui suteikė progą žaisti dėl to, kad uostamiesčio ir Kauno klubų sutartyje yra numatyta, jog Deividas Mikelionis, kurį kauniečiai paskolino pajūrio vienuolikei, negali rungtyniauti tarpusavio susitikimuose. Sėkmingai debiutavęs 18-metis A.Želninas, didelė tikimybė, kad ir kitose rungtynėse vėl gins „Atlanto“ tvirtovę.

Serbijoje gimęs 23-ejų bulgaras N.Ivanovas sulaukė dienos debiutuoti po to, kai trenerių pastaruoju metu netenkino vidurio gynėjo Vyto Gašpuičio žaidimas.

Pusmečiu už bulgarą vyresnis S.Juška kairiajame krašte pakeitė kapitoną Marką Benetą, prieš tai varžybose su „Uteniu“ gavusį raudoną kortelę.

Pirmosios pavojingos progos žiūrovai laukė penkiolika minučių. Tuo metu kaunietis Lukas Kochanauskas iš aštraus kampo smūgiavo, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į kamuolį laukusį A.Želniną.

„Atlanto“ futbolininkai, kone visą kėlinį tylėję, vieną po kito pavojingas progas ėmė kurti prieš pat pertrauką. Per penkias minutes uostamiesčio žaidėjai galėjo pasiekti įvartį bent keturis kartus. Ir beveik visose pavojinguose epizoduose dėmesio centre buvo legionierius iš Baltarusijos Dmitrijus Germanas. Du sykius jo spirtas kamuolys praliuoksėjo greta virpsto. Jei smūgiai būtų bent kiek taiklesni, kauniečių vartininkas Modestas Stonys vargu ar būtų išgelbėjęs savo komandą.

Po kelių minučių D.Germanas, sulaukęs kamuolio iš S.Juškos, priartėjo suartėjo su varžovų vartininku M.Stoniu, tačiau nesiryžęs smūgiuoti, sumanė kitą atakos tęsinį. Tačiau saugo pasiųsto kamuolio, klubo draugai nepasiekė.

Po pertraukos aistruoliai vėl buvo priversti ilgai laukti karštesnio momento.

Šeimininkus į priekį į priekį išvesti antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Gratas Sirgėdas. Laiku iš vartų išbėgęs A.Želninas blokavo varžovo smūgį.

Uostamiesčio ekipos žaidimą pagyvino 64-ąją min. Domantą Šimkų pakeitęs Tadas Labukas. Būtent jis tapo rungtynių didvyriu, 85-ąją min. taikliai spyręs į „Žalgirio“ vartus.

Po reido pagal galinę liniją, D.Germanas perdavė kamuolį T.Labukui, kuriam iš kelių metrų nebuvo sunku nuginkluoti M.Stonį.

Per pridėtą laiką kauniečiai turėjo progą išgelbėti tašką, tačiau Igorio Jasinskio smūgį atrėmė A.Želninas.

Anot I.Pankratjevo, rungtynės buvo labai nervingos.

„Kruopščiai rengėmės šioms varžyboms, – neslėpė „Atlanto“ strategas. – Pirmajame kėlinyje galėjome pasiekti vieną kitą įvartį. Tačiau to nepavyko padaryti. Apskritai, rungtynės buvo emocingos ir nervingos.“

Žalgiris(Kaunas) – „Atlantas“ 0:1 (0:0)

Įvartis:

85 min. Tadas Labukas            1:0