Nusileista pagrindiniam konkurentui dėl ketvirtosios vietos – „Uteniui“

17 rugsėjo 14, Ketvirtadienis 20:03

Po ilgokos pertraukos atsinaujinęs Lietuvos futbolo A lygos čempionatas ir toliau nedžiugina Klaipėdos „Atlanto“ gerbėjų. Ketvirtadienį uostamiesčio vienuolikė namie pralaimėjo principinę dvikovą turnyrinės rikiuotės kaimynui – Utenos „Utenio“ klubui 0:1.

Pergalę lėmė 59-ąją min. ispano Pablo Roca įvartis.

Nežinia, kaip būtų pasibaigęs susitikimas, jei 3-iąją min. šimtaprocentinę progą būtų realizavęs „Atlanto“ gynėjas Vytas Gašpuitis. Po Dmitrijaus Germano baudos smūgio-perdavimo svečių vartų link, netrukdomas klaipėdietis iš dviejų metrų nesugebėjo galva pelnyti įvarčio.

9-ąją min., po V.Gašpuičio klaidos ties savo baudos aikštele, įvartį pasiekti galėjo aukštaičių legionierius Carlosas Carrasco. Iš 17 m pasiųstas kamuolys nesudarė didelio vargo Deividui Mikelioniui.

20-ąją min. stadionas nuščiuvo – už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo išvarytas „Atlanto“ kapitonas Markas Beneta.

Prieš vėją žaidusiems klaipėdiečiams neliko nieko kito – tik ieškoti progų kontratakoms. Tačiau akylai gynęsi svečiai neleido šeimininkams sukurti bent „pusprogės“.

32-ąją min. „Utenis“ nepasinaudojo puikia proga išsiveržti į priekį. Ali Radjelis, suklaidinęs D.Mikelionį, spyrė į tuščius vartus, tačiau negreitai riedėjusį kamuolį išspyrė V.Gašpuitis.

Žiūrovai vylėsi, kad po pertraukos, žaisdami pavėjui, Klaipėdos futbolininkai sugebės palaužti svečius. Tačiau jų viltys sudužo 59-ąją min., kai P.Roca pasiekė apmaudų įvartį iš maždaug 20 m. D.Mikelionis nesugebėjo nei pagauti, nei atmušti 19-mečio ispano spirto kamuolį.

Baigiantis susitikimui „Atlantas“ bandė šturmuoti, tačiau „Utenio“ ekipa sėkmingai gynėsi.

„Rungtynių pradžia buvo normali, – apie susitikimą įspūdžiais dalijosi „Atlanto“ strategas Igoris Pankratjevas. – Susikūrėme puikią galimybę – galėjome įmušti įvartį. Nepasisekė. O rungtynių eigai didžiausios įtakos turėjo tai, kad anksti buvo pašalintas mūsų futbolininkas. Reikėjo visai komandai persirikiuoti. Likę vyrai kovojo negailėdami jėgų – kovojo. O praleidome kvailą įvartį.“

Atlantas“ – „Utenis“ 0:1 (0:0)

Įvartis: 59 min. Pablo Roca