„Trakams“ apmaudžiai pralaimėta

17 liepos 23, Sekmadienis 21:36

Atlanto“ futbolininkai, kuriems po 12 metų vėl vadovavo Igoris Pankratjevas, nenudžiugino grįžusio stratego. Jie Klaipėdoje apmaudžiai 0:1 pralaimėjo Lietuvos futbolo A lygos čempionato susitikimą su „Trakų“ vienuolike.

Pergalingą įvartį 71-ąją min. pasiekė Justinas Marazas.

I.Pankratjevas, prie komandos vairo pakeitęs A.Sarsaniją, akivaizdžiai pakeitė pagrindinį vienuoliktuką. Vyriausiasis treneris galėjo taip pasielgti, nes varžybų išvakarėse į „Atlantą“ buvo priimtas būrelis legionierių – penki baltarusiai ir bulgaras. Vienam iš naujokų – Iljai Kalpačiukui teko kautis kairiojo gynėjo pozicijoje, kitam – Dmitrijui Germanui reikėjo žaisti kraštu saugu, o trečiajam kaimyninės šalies piliečiui Dmitrijui Mozolevskiui – puolėju.

„Atlantas“ aktyviai pradėjo rungtynes – pavojingas progas kūrė vieną po kitos. Ypač įsiminė pirmoji galimybė pasiekti įvartį – 11-ąją min. pro gynėjus tarsi slidininkas slalomo rungtyje, prasprūdo Andrejus Ciofu. Tačiau išbėgęs prieš svečių vartininką Timofejų Šeremetą, moldavas jo neįveikė. Įtakos nerealizuotai progai turėjo tai, kad klaipėdietį neleistinais būdais norėję pargriauti varžovų žaidėjai, todėl A.Ciofu smūgiavo vos besilaikydamas ant kojų.

Netrukus saugas vėl buvo dėmesio centre. Jis iš krašto atliko pavojingą perdavimą vartų link, tačiau D.Mazalevskis nespėjo prie kamuolio.

Viltis, kad kamuolys suspurdės „Trakų“ stačiakampyje, sužibo 43-iąją min., kai svečių vartų sargas pargriovė D.Mazalevskį. Tačiau 11 m baudinį ryžęsis realizuoti Tadas Labukas, nesugebėjo pelnyti įvarčio. T.Šeremeta pirštų galais numušė kamuolį į kampinį. Netrukus, po smūgio nuo kampinio gaireles, galėjo pasižymėti klaipėdiečių gynėjas Vytas Gašpuitis, nesugebėjęs pataikyti į kamuolį taip kaip reikia, būdamas vos du metrus nuo vartų.

Antrasis kėlinys vyko daug ramiau. Gal dėl to, kad daug jėgų buvo išeikvota iki pertraukos. Po kontratakos klaipėdiečių vartų link nuskubėjo „Trakų“ saugas Džiugas Sūnėlaitis. 18-mečiui saugui taikliai spirti šauniai sužaidęs gynėjas Justui Raziūnas, dar pirmoje pusėje pakeitęs susižeidusį I.Kalpačiuką.

71-ąją min. Klaipėdos stadione trenkė žaibas iš giedro dangaus. Pirmą kartą į vartų plotą pateikę svečiai išsiveržė į priekį. Iš maždaug 25 m ryžęsis smūgiuoti J.Marazas, užklupo nepasirengusį „Atlanto“ vartininką Deividą Mikelionį.

Po praleisto įvarčio uostamiesčio ekipa toliau turėjo iniciatyvą – iš geros padėties smūgiavo D.Germanas. Baltarusio spirtas kamuolys praskriejo greta virpsto.

„Trakų“ ekipa ir toliau lieka tarsi užkeikta. Praėjusiais metais klaipėdiečiai riterių neįveikė nė karto per penkis susitikimus. Ir šįmet pergalės džiaugsmo nesulaukta po trejų rungtynių.

Strategas I.Pankratjevas po varžybų neslėpė savo blogos nuotaikos.

„Futbolininkų žaidimu likau patenkintas, tačiau rezultatu – ne, – teigė jis. – Pralaimėjimo priežastis – nerealizuotos progos. Jų turėjome nemažai, tačiau neišnaudojome. Ne mano sugalvoti žodžiai: „Kas įmuša – tas laimi“. Apmaudu, varžovai vieną kartą pataikė į vartus ir jiems to užteko. Po pertraukos stengėmės užmiršti neįmuštą 11 m baudinį, žaidėme, kovojome, tačiau galingam šturmui nebeturėjome jėgų.“

Atlantas“ – „Trakai“ 0:1 (0:0)

Įvartis: 71 min. Justinas Marazas