Juodos dienos tęsiasi – pralaimėta namie „Jonavai“

17 gegužės 17, Trečiadienis 22:21

Pirmą kartą šiame sezone Klaipėdos centrinio stadiono pagrindinėje aikštėje – ant vejos žaidęs uostamiesčio „Atlantas“ nesugebėjo palaužti be vyriausiojo trenerio Donato Vencevičiaus į pajūrį atvykusių „Jonavos“ futbolininkų.

Po 80-ąją min. Maksimo Marusičiaus kuriozinio įvarčio, „gulbinai“ šventė pergalę 1:0.

Pagrindinėje sudėtyje pirmą kartą šiame sezone nebuvo prieš tai visose rungtynėse nuo pirmųjų minučių žaidusio Donato Kazlausko. Vietoje jo pasirodė epizodiškai rungtyniavęs Rokas Gedminas.

Pirmieji pavojingus momentus kūrė svečiai. Du kartus kamuolys grėsmingai įskriejo į „Atlanto“ vartininko aikštelę.

Svečių progos buvo tarsi šalto vandens kibiras mieguistiems šeimininkams, netrukus perėmusiems iniciatyvą.

16-ąją min. žiūrovų plojimų sulaukė „Atlanto“ puolimo grandies narys Jurijus Vereščiakas. Po ukrainiečio smūgio „iš posūkio“, kamuolys prazvimbė virš skersinio.

Po keleto minučių „Atlanto“ saugas Linas Pilibaitis irgi patikrino, ar nemiega „gulbinų“ vartininkas Karolis Salikas. Šįkart kamuolys praskriejo greta virpsto.

Karščiausias momentas prie svečių vartų kilo 25-ąją min., kai po idealaus R.Gedmino tolimo perdavimo iš savo aikštės pusės, vienas prieš svečių vartininką iššoko J.Vereščiakas. Tačiau nė vieno įvarčio šiais metais neįmušęs ukrainietis, ir šįkart šovė tuščiu šoviniu – per toli krūtine pasimušęs kamuolį, jis pernelyg suartėjo su K.Saliku ir neišnaudojo progos.

Baigiantis kėliniui į save dėmesį atkreipė J.Raziūnas, iš maždaug 20 m nusprendęs smūgiuoti. Ko gero, pirmą kartą šiame čempionate taip ryžęsis atakuoti varžovų tvirtovę, krašto gynėjas sukirto kamuolį tiesiai į K.Saliką.

Po keleto akimirkų komandos draugo pavyzdžiu pasekė ir L.Pilibaitis. Kamuolys taip pat tapo lengvu grobiu K. Salikui.

Antrasis kėlinys prasidėjo šeimininkų atakomis. Ir pradžių pavojingai kirto į priekį nuskubėjęs vidurio gynėjas Sergejus Obivalinas. „Jonavos“ vartų sargas nustvėrė pažeme pasiųstą kamuolį.

Netrukus į svečių baudos aikštelę įsiveržęs J. Raziūnas atidavė kamuolį įvarčių mašinai – Andrejui Paniukovui, tačiau rusas pliekė labai netaikliai.

Žiūrovams nebuvo kada nuobodžiauti. Jog moka atakuoti priminė ir svečiai. Kamuolį už gynėjų nugarų gavęs Julius Aleksandravičius pats nesiryžo šturmuoti „Atlanto“ tvirtovės, perdavė kamuolį komandos draugui, prie kurio beregint suskubę klaipėdiečiai atrėmė smūgį.

Antroje susitikimo pusėje kone pastebimiausias aikštėje buvo Olegas Dmitrijevas. Prisiminęs savo tolimą įvartį Jonavoje, legionierius iš Rusijos per kėlinį svečių vartus pavojingai atakavo keturis kartus.

55-ąją min. individualiais veiksmais jis suklaidino du gynėjus ir spyrė iš maždaug 20 metrų. Nors kamuolio skriejimo kryptį stebėjo K.Salikas, tačiau kamuolys gana pavojingai atsitrenkė į vartusa iš kitos pusės.

Svečių puolimas suaktyvėjo, kai aikštėje pasirodė Tomas Salamanavičius. Būtent jis po K.Upsto perdavimo turėjo progą „nuginkluoti“ uostamiesčio vienuolikės vartų sargą Deividą Mikelionį. Tačiau iš šio momento šeimininkai išlipo sausi.

Po dviejų minučių vėl dėmesio centre buvo O.Dmitrijevas, nusprendęs išvalyti voratinklius iš viršutinio vartų kampo. Po saugo smūgio kamuolys nepataikė į stačiakampį.

Žaibas iš giedro dangaus Klaipėdoje trenkė 80-ąją min. Svečiai, surengę kontrataką, pasiekė įvartį, kuris vėliau atnešė jiems pergalę. Po M.Marusičiaus smūgio kamuolys lietė S.Obivalino koją ir aukšta trajektorija virš vartininko Deivido Mikelionio galvos bei rankų, įskriejo į tolimą vartų kampą.

Galėjo svečiai švęsti net įspūdingesnę pergalė bei ramiau praleisti paskutiniąsias minutes, mat 87-ąją min. itin gerą progą padvigubinti rezultatą vėl turėjo T.Salamanavičius.

Jis, atėmęs iš gynėjo Marko Benetos kamuolį, išbėgo vienui vienas prieš D. Mikelionį. „Jonavos“ žaidėjas, po to, kai pergudravo D.Mikelionį, nesmūgiavo iš karto į vartus, nes ten jau buvo atskubėję „Atlanto“ žaidėjai, o pasirinko kitą variantą. Spyręs į viršutinį vartų kampą,

T.Salamanavičius pasiuntė kamuolį aukščiau stačiakampio.

Nors arbitras pridėjo penkias minutes, tačiau per jas šeimininkai nesugebėjo išlyginti rezultatą.

Patyręs ketvirtą nesėkmę „Atlantas“ išliko ketvirtoje vietoje, o trečią pergalę iškovoję jonaviečiai aplenkė į septintą vietą smuktelėjusį Kauno „Stumbrą“.

Klaipėdos „Atlantas“ – Jonavos „Jonava“ 0:1 (0:0)

Įvartis:

80 min. Maksimas Marusičius