„Atlantas“ Lietuvos vicečempionus pranoko po pertraukos

15 balandžio 11, Šeštadienis 03:00
Klaipėdos „Atlanto“ žaidėjai iškovojo labai reikalingą pergalę Lietuvos futbolo A lygos čempionate, namie 3:1 įveikęs Pakruojo „Kruojos“ vienuolikę.
Svečiai po Tomo Birškio įvarčio 23-ąją min. išsiveržė į priekį, tačiau pernai „Kruojoje“ žaidęs Robertas Vėževičius iki pertraukos išlygino (36-ąją min.), o antroje susitikimo pusėje ir persvėrė (73-iąją min.) rezultatą – 2:1. Pergalę užtvirtino Andrejus Paniukovas, per pirmą pridėtą minutę įmušęs savo 11-ąjį įvartį pirmenybėse – 3:1.
Kone gražiausia šio pavasario diena ir tikimybė, kad bus nuožmi kova tarp bronzos medalininkų ir praėjusiame sezone vicečempionais tapusių aukštaičių, į Klaipėdos stadioną sutraukė didelį būrį futbolo mėgėjų. Jie iš stadiono skirstėsi gavę to, ko tikėjosi.
Tiesa, susitikimo pradžia „Atlanto“ aistruoliams kėlė nemažai nerimo. Svečiai, vedini „Kruojos“ žaidimo dirigento Tautvydo Eliošiaus ir patyrusio puolėjo Ričardo Beniušio, šeimininkų vartams grasė ataka po atakos.
Įpusėjus kėliniui aukštaičiai pasiekė tikslą – po užsitęsusio klaipėdiečių stačiakampio šturmo, kamuolį iš arti taikliai pasiuntė T.Birškys.
Uostamiesčio futbolininkai perėmė iniciatyvą, tačiau kurį laiką pavojingų progų neįstengė sukurti. Vis dėlto 36-ąją min. „Atlanto“ žaidėjai rado spragą svečių gynyboje. Po R.Vėževičiaus perdavimo vienas prieš vartininką išbėgo A.Paniukovas. Pergudravęs Aivarą Bražinską, legionierius iš Rusijos smūgiavo iš aštraus kampo. Smūgis nebuvo idealiai taiklus, kamuolys pataikė į virpstą. Laimė, kamuolys atšoko pačiam A.Paniukovui. Tuomet puolėjas pastebėjo R.Vėževičių, kuris taikliai nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą – 1:1.
Po keturių minučių T.Birškys galėjo dar kartą pasižymėti. Svečių žaidėjui atlikti dublį sutrukdė „Atlanto“ vartininkas Edvinas Gertmonas, sureagavęs į pavojingą smūgį ir atmušęs kamuolį.
Baigiantis kėliniui panašią progą turėjo A.Paniukovas, dar kartą iššokęs vienas prieš A.Bražinską.
Ruso smūgį atrėmė svečių vartininkas, o atšokusį kamuolį klaipėdietis būtų nukreipęs į vartus, jei ne varžovų žaidėjas Donatas Strockis, spėjęs užbėgti A.Paniukovui už akių.
Antrąjį kėlinį dažniau kamuolį kontroliavo šeimininkai, tačiau ir aukštaičiai nesėdėjo vien savo apkasuose.
Lemiami įvykiai įvyko 70-ąją min., kai stabdydamas A.Paniukovą, prasižengė ir antrą geltoną užsidirbo „Kruojos“ legionierius Horia Crisanas. Žaidimas buvo sutrikdytas daugiau nei dvi minutes. Iš pradžių Pakruojo ekipos gynėjas nenorėjo palikti aikštės, vėliau vyko gyvatvorės rikiavimo darbai. Laimė, situacija baigėsi itin palankiai klaipėdiečiams. Po smūgio, kamuolys atšoko R.Vėževičiui, kuris antrą sykį taikliai spyrė į buvusios komandos vartus – 2:1.
Svečiai, siekdami išlyginti rezultatą, apnuogino gynybos zoną. Todėl „Atlanto“ žaidėjai galėjo ne kartą padidinti skirtumą.
Tai Konstantino Sarsanijos kariaunai pavyko atlikti per pridėtą laiką. Po Dovydo Virkšo perdavimo dviese prieš vartus iššoko Dovydas Norvilas ir A.Paniukovas. D.Norvilas vietoje to, kad pats smūgiuotų, perdavė kamuolį ekipos draugui, spyrusiam į tuščius vartus.
„Su „Kruoja“ nelengva žaisti, todėl laukėme sunkių rungtynių, – prisipažino „Atlanto“ strategas K.Sarsanija. – Žinojome, jog „Kruoja“ – rimta komanda, turinti patyrusių žaidėjų. Šiltas oras mums trukdė – buvo sunku žaisti. Dėl staigių oro permainų, kai išvakarėse buvo apie 7-8 laipsnius, o varžybų dieną – 15-16 laipsnių, sunkiai kvėpavome, pirmajame kėlinyje nesugebėjome palaikyti tempo. Po pertraukos pavyko pagreitinti žaidimą. Laimingas, kad laimėjome, vaikinai – šaunuoliai. Jie sužaidė pilna jėga ir atidavė viską.“

„Atlantas“ – „Kruoja“ 3:1 (1:1).

Įvarčiai:          23 min. T.Birškys („Kruoja“) 0:1

36 min. R.Vėževičius („Atlantas“) 1:1

73 min. R.Vėževičius („Atlantas“) 2:1

90+1 min. A.Paniukovas („Atlantas“) 3:1

„Atlantas“: E.Gertmonas, R.Baravykas, E.Žarskis (13 min. įspėtas), A.Jepifanovas, J.Raziūnas (61 min. įspėtas), A.Bartkus, M.Beneta (17 min. įspėtas, nuo 55 min. G.Žukauskas), R.Vėževičius (nuo 92 min. S.Rakauskas), M.Maksimovas (nuo 83 min. D.Virkšas), D.Norvilas, A.Paniukovas.