Rungtynėse su „Ekranu“ pirmauta dukart, tačiau sužaista lygiosiomis – 2:2

14 balandžio 17, Ketvirtadienis 12:00

„Atlanto“ futbolininkai Lietuvos futbolo A lygos čempionato aštuntajame ture sukryžiavo ietis su bronzos medalininkais – Panevėžio „Ekrano“ futbolininkais. Susitikimas baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis – 2:2.

Uostamiesčio vienuolikė du kartus pirmavo – po Edgaro Žarskio (7 min.) ir Tado Eliošiaus (18 min.) įvarčių, tačiau svečiai abusyk rezultatą išlygino.

„Atlantui“ susitikime su panevėžiečiais padėti negalėjo aktyvusis krašto saugas Donatas Kazlauskas. Jį pakeitė jaunasis Dovydas Virkšas. Aistruoliai nesulaukia vis dar visa jėga negalinčio žaisti Mariaus Papšio. Tačiau rungtynių protokole jau buvo, o nuo antrojo kėlinio aikštėje pasirodė ilgokai sveikęs Andrius Bartkus.

Dviejų senų varžovų rungtynės prasidėjo atviru futbolu. Netrukus žiūrovai sulaukė įvarčių lietaus. 7-ąją min. po pakelto kampinio pirmasis prie nukritusio kamuolio suskubo gynėjas Edgaras Žarskis. Jam pavyko pasiųsti kamuolį į svečių vartų tinklą 1:0.

Tačiau neilgai džiaugėsi į stadioną vėjuotą pavakarę atėję žiūrovai. Po keturių minučių spragą klaipėdiečių gynyboje nesunkiai radęs brazilas Elivelto išlygino rezultatą.

16-ąją min. vėl suūžė stadionas. Po Gerardo Žukausko smūgio, uostamiesčio ekipos saugo bendrapavardis vartininkas Lukas Žukauskas sugebėjo nukreipti kamuolį į kampinį. Tačiau jau kitą minutę vėl suplazdėjo „Atlanto“ vėliavos. Po gražios kombinacijos D.Virkšas taikliai perdavė kamuolį Tadui Eliošiui. Puolėjas taikliai kirto į panevėžiečių vartų kampą – 2:1.

Per likusias pirmojo kėlinio minutes Konstantino Sarsanijos auklėtiniai stengėsi padidinti skirtumą, tačiau bronzos medalininkai sugebėjo apginti savo tvirtovę nuo trečiojo įvarčio. 33-ąją min. įsiminė stiprus Ovidijaus Verbicko smūgis – kamuolys prašvilpė greta virpsto, o 37-ąją min. prie varžovų vartų gavęs kamuolį Tadas Eliošius, nesugebėjo jo sutramdyti.

Po pertraukos toliau vyko atkakli kova, tačiau pavojingų progų buvo sukurta vos keletą. Įpusėjus kėliniui į klaipėdiečių vartus krito apmaudus įvartis. Po Tomo Dapkaus smūgio „Atlanto“ vartininkas Mindaugas Malinauskas nesugavo kamuolio.

Per paskutiniąsias minutes atakos ritosi abiejų vartų link.

Uostamiesčio sirgaliai lengviau atsikvėpė keletą kartų, kai kamuolys tik per stebuklą trečią sykį nesuspurdėjo šeimininkų vartuose. „Atlantas“ galėjo išplėšti pergalę po baudų, kurios buvo skirtos šalia svečių baudos aikštelės. Tačiau klaipėdiečių smūgiai nebuvo taiklūs.

„Ekranas“ sužaidė lygiosiomis šeštąsias rungtynes paeiliui, o „Atlantas“ prarado galimybę priartėti prie pirmaujančių komandų.

„Buvo gero lygio rungtynės, – teigė Klaipėdos klubo strategas K.Sarsanija. – Abi ekipos siekė tik pergalės. Lygiosiomis labiau turėtų džiaugtis panevėžiečiai, nes jie rungtyniavo svečiuose. Kai rezultatas tapo lygus, galėjome laimėti, galėjome ir pralaimėti. „Atlanto“ žaidėjai kovojo, stengėsi. Jiems priekaištų neturiu. Gaila tik, kad kai kurie futbolininkai nepasiruošę rungtyniauti. O ir vartininkai šįmet negelbsti komandos.“

„Atlantas“ – „Ekranas“ 2:2 (2:1).

Įvarčiai: 7 min. E.Žarskis („Atlantas“) 1:0; 11 min. Elivelto („Ekranas“) 1:1; 17 min. T.Eliošius („Atlantas“) 2:1; 66 min. T.Dapkus („Ekranas“) 2:2.

„Atlantas“: M.Malinauskas, M.Kazlauskas, K.Gnedojus (nuo 46 min. A.Bartkus), E.Žarskis (85 min. įspėtas), M.Beneta (33 min. įspėtas), D.Virkšas (nuo 81 min. G.Kruša), J.Kirilovas (nuo 61 min. S.Rakauskas), O.Verbickas, G.Žukauskas, T.Eliošius (42 min. įspėtas), E.Razulis.