Klaipėdos futbolo komandų derbis: „Granitas“ – „Atlantas“ 2:2

14 kovo 15, Šeštadienis 18:00
Lietuvos futbolo A lygos čempionato tvarkaraštis jau antrajame ture Klaipėdos komandoms lėmė rungtyniauti tarp savęs.
Po 90 min. kovos užfiksuotos lygiosios – 2:2. Pirmąjį kėlinį laimėjo „Atlantas“ 2:0. Įvarčius įmušė Donatas Kazlauskas ir Ovidijus Verbickas. Antroje rungtynių pusėje „Granito“ žaidėjams pavyko išlyginti rezultatą.
Žvarbų šeštadienį į Klaipėdos centrinį stadioną stebėti Lietuvos futbolo A lygos čempionato rungtynes atėję sporto aistruoliai nenusivylė. Dviejų miesto klubų – „Granito“ ir „Atlanto“ mūšis, kuriame emocijos liejosi per kraštus, pasibaigė kovingomis ir rezultatyviomis lygiosiomis.
Visi įvarčiai krito į vienus vartus – į tuos, į kuriuos pūtė itin stiprus vėjas.
Nuo pirmųjų minučių aikštėje užvirė kova, kurioje „Atlantas“ siekė įrodyti, kad jis geresnis, o „Granito“ žaidėjai – jog jie neprastesni.
Tačiau 24-ąją min. debiutantams nepavyko išvengti įvarčio. Iš arti smūgiavęs Donatas Kazlauskas, pirmasis prišoko prie atšokusio nuo vartininko kamuolio ir sukirto jį į tinką.
Netrukus rezultatą padvigubino Ovidijus Verbickas, pelnęs pirmą įvartį gindamas „Atlanto“ spalvas.
Per pertrauką mažai kas tikėjo, jog antrasis kėlinys virs drama.
Prasidėjus antrajam kėliniui „Atlanto“ gynėjai pražiopsojo R.Poškų, kuris, po pakelto kampinio, sušvelnino rezultatą.
Įvartis buvo tarsi savotiškas dopingas „Granito“ futbolininkams, dar aktyviau ėmusiems šturmuoti „Atlanto“ vartus. Įtampos neišlaikęs suklydo „Atlanto“ vartininkas Mantas Galdikas. 71-ąją min. jis, po nepavojingo Tamazio Čargeišvilio perdavimo iš krašto, nesugraibė kamuolio, kuris įkrito į vartus – 2:2.
Per likusias minutes „Atlantas“ užgulė debiutantų baudos aikštelę. Ypač pavojingas buvo Evaldo Razulio smūgis paskutinę minutę. „Granito“ vartininkas Paulius Pocius stebuklingai sugebėjo pagauti rungtynėse su :Dainava“ tris įvarčius įmušusio pauolėjo smūgiuotą kamuolį.
Po rungtynių pykčio neslėpė „Atlanto“ vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija: „Mums šios lygiosios – lyg pralaimėjimas. Už tai mūsų žaidėjai bus nubausti finansiškai. Po pertraukos mes į aikštę išėjome taip, lyg būtume laimėję rungtynes. Tokių dalykų būti negali. Mane tai labai nemaloniai nustebino. Gaila, kad taip įvyko. Manau, kad futbolininkai supras tada, kai gaus baudas. Kokias? Tai klubo vidaus reikalas, tačiau jos bus tokios, kurios padės suprasti, kad taip elgtis nebegalima.“

„Granitas“ – „Atlantas“ 2:2 (0:2).
Įvarčiai: 24 min. D.Kazlauskas („Atlantas“) 0:1; 30 min. O.Verbickas („Atlantas“) 0:2; 48 min. R.Poškus („Granitas“) 1:2; 71 min. T.Čargeišvilis („Granitas“) 2:2.
„Atlantas“: M.Galdikas, E.Žarskis (20 min. įspėtas), A.Jokšas, K.Gnedojus, R.Baravykas, A.Bartkus, S.Rakauskas (nuo 80 min. G.Kruša), M.Papšys (nuo 77 min. T.Eliošius), D.Kazlauskas (73 min. įspėtas), O.Verbickas, E.Razulis.