AtlantasMedia

19 lapkričio 27, Trečiadienis 23:53

Sezonas baigtas pralaimėjimu

„Kauno Žalgirio“ futbolo komanda 2019-ųjų metų A lygos sezoną užbaigė pergalingai. Klaipėdoje žalgiriečiai rezultatu 2:0 (1:0) įveikė Klaipėdos „Atlantą“ ir užėmė ketvirtą vietą čempionate, vos dviem taškais atsilikę nuo trečioje vietoje likusių „Riterių“.

Pirmame kėlinyje Kauno komandą į priekį išvedė įvartį galva įmušęs Pijus Širvys, kuriam puikų perdavimą atliko Danielis Romanovskis.

Tas pats P.Širvys pasižymėjo ir antroje susitikimo dalyje, vėl smūgiavęs galva. Tiesa, šį kartą po Egidijaus Vaitkūno perdavimo.

Šios rungtynės buvo paskutinės „Kauno Žalgirio“ gynėjui Arūnui Klimavičiui, kuris po šio sezono nusprendė baigti savo karjerą. Rungtynes startinėje sudėtyje pradėjęs A.Klimavičius buvo pakeistas ir išlydėtas 85-ąją susitikimo minutę.

2019-ųjų sezone aukščiausią, ketvirtą, vietą klubo istorijoje užėmę žalgiriečiai iškovojo 16 pergalių, 5 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 12 nesėkmių.

19 lapkričio 26, Antradienis 18:56

Sostinėje taškų iškovoti nepavyko

Itin solidžią pergalę Lietuvos futbolo A lygoje iškovojo vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“.

Sostinės klubas namuose 32-ojo turo susitikime be didesnio vargo 5:0 (3:0) sutriuškino penktą kartą iš eilės pralaimėjusį Klaipėdos „Atlantą“.

Pirmą sykį savo karjeroje starto sudėtyje rungtynes pradėjo 16-metis Gustas Jarusevičius. Talentingas futbolininkas jau 6-ąją minutę taikliai smūgiavo vienu lietimu, kai perdavimą jam atliko Hugo Videmontas.

Kėlinio viduryje H. Videmontas buvo arti savo įvarčio, tačiau smūgį puikiai atrėmė „Atlanto“ vartininkas Lukas Paukštė. Vis dėlto 34-ąją bei 44-ąją minutėmis vartų sargas buvo bejėgis ir turėjo kapituliuoti.

Pirmame epizode į artimąjį vartų kampą galingai mušė Tomislavas Kišas, o prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą antruoju įvarčiu šiame mače pasižymėjo jaunasis G. Jarusevičius.

56-ąją minutę 27-ąjį įvartį šiame A lygos sezone pelnė T. Kišas, o 73-iąją minutę po H. Videmonto smūgio kamuolys atsimušė į oponentą ir rikošetu įskriejo į vartus.

Labai blankiai rungtyniavęs „Atlantas“ mačo pabaigoje suaktyvėjo ir prie to prisidėjo po keitimo aikštėje pasirodę Marius Cocirla bei Vytautas Lukša. Būtent pastarojo veterano bandymas buvo grėsmingiausias – pažeme spirtas kamuolys skriejo greta tikslo.

Beje, šiame mače pirmą kartą sezone pasirodė „Žalgirio“ gynėjas Georgas Freidgeimas.

Po daugiau nei 2 mėnesių pertraukos pergalę panevėžiečiai iškovojo 31-ojo turo mače išvykoje rezultatu 4:1 (1:1) sutriuškindami Klaipėdos „Atlantą“.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie jau 12-ąją minutę pasiuntė kamuolį į Luko Paukštės ginamus vartus. Po Vyto Gašpuičio smūgio kamuolys atšoko į skersinį, o laiku tinkamoje vietoje atsidūręs Aleksandras Jerkinas tiksliai mušė iš arti.

Kiek vėliau atlantiečiai įsibėgėjo ir 35-ąją minutę atstatė pusiausvyrą. Tomas Gvazdinskas baudos aikštelėje surado Darvydą Šerną ir šis galingu smūgiu su nedideliu rikošetu pasiuntė kamuolį nuo virpsto į vartus.

Tai buvo šeštasis rezultatyviausio „Atlanto“ žaidėjo įvartis šiame sezone.

Deja, pirmasis kėlinys buvo paženklintas dviem traumomis. Mačo nebaigė tiek šeimininkų saugas Akinjide Idowu, tiek „Panevėžio“ puolėjas Sebastianas Vasquezas, kuris po Nikitos Juhnevičo pražangos buvo nugabentas į ligoninę.

Antrame kėlinyje svečiai oponentams daug šansų nepaliko. 56-ąją minutę Ernesto Veliulio uždirbtą baudinį realizavo Paulius Janušauskas, o dar po 8 minučių pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Patrikas Bordonas.

72-ąją minutę kovingai rungtyniavęs „Panevėžys“ padėjo galutinį tašką – po V. Gašpuičio smūgio kamuolys dar kartą atsimušė į skersinį, tačiau kol „Atlanto“ žaidėjai vertino situaciją, Pavelas Krukas laisvas mušė į tuščius vartus.

Lapkričio 15–19 dienomis Kinijos Čongčingo mieste vyks tarptautinis draugiškas FIFA orgnizuojamas „Dazu Rock Car Cup“ turnyras. Jame be Kinijos, Australijos ir Šiaurės Korėjos rinktinių, pakviesta dalyvauti ir Lietuvos U-22 vaikinų futbolo rinktinė.

Šis turnyras yra skirtas komandoms, kurios ketina rungtyniauti 2020 m. Tokijo Olimpinėse žaidynėse, todėl Kinijos futbolo asociacija (CFA) išsiuntė kvietimus dalyvauti Australijos ir Šiaurės Korėjos rinktinėms bei pakvietė atstovus iš Europos – Lietuvos jaunimo rinktinę.

CFA generalinio sekretoriaus pavaduotojas Junas Jundas  giria Lietuvos futbolininkus, išskirdamas jų atkaklumą ir kovingumą. Pasak jo, šios draugiškos varžybos bus vertinga patirtis visoms turnyre dalyvaujančioms rinktinėms.

Turnyras vyks Dažou sporto centro stadione, talpinančiame 21,5 tūkst. žiūrovų ir prasidės rungtynėmis tarp Šiaurės Korėjos ir Lietuvos rinktinių. Šios rungtynės numatytos lapkričio 15 dieną, 16:00 valandą vietos laiku.

Rezultatyvioje dvikovoje nusileista „Riteriams“

30-ojo turo susitikime „Riteriai“ rezultatu 5:2 (2:2) įveikė Klaipėdos „Atlantą“, kuriam vadovavo pasitraukusį strategą Viktorą Dobrecovą pakeitęs Donatas Navikas.

Dvikovos pradžioje vyko tikra įvarčių fiesta. 9-ąją minutę „Atlantą“ į priekį išvedė pirmą kartą šio sezono A lygoje į kovą mestas 19-metis Tomas Gvazdinskas, tačiau svečiai pranašumu ilgai nesidžiaugė, kadangi 11-ąją minutę nuo gynėjų pabėgęs Teremas Moffi perkėlė kamuolį per vartininką Stefano Kunčevą, o dar po dviejų minučių asistavo Mindaugui Grigaravičiui, kuris jį pasiuntė į tuščius vartus.

Netrukus trečią įvartį galėjo pelnyti Justinas Marazas – „Riterių“ saugas galingu smūgiu sukirto kamuolį į skersinį.

39-ąją minutę uostamiesčio klubas džiaugėsi po labai efektingo epizodo. Vilius Armanavičius pirmą įvartį šiame sezone pelnė, kai meistriškai iš maždaug 20 metrų užsuko kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Antrame kėlinyje „Riteriai“ perėmė iniciatyvą ir gana greitai vėl išsiveržė į priekį. Valdemaras Borovskis baudos aikštelėje galva numetė kamuolį M. Grigaravičiui ir šis itin galingu šūviu nukreipė kamuolį į vartus, pelnydamas 7 įvartį šių metų A lygoje.

Labai daug problemų varžovams kėlė „Atlanto“ lyderis Darvydas Šernas. Puolėjas sykį suklaidino oponentą, tačiau stipriam smūgiui iki tikslo pritrūko labai nedaug.

Peilio ašmenimis vaikščioję šeimininkai vis tik įtvirtino savo pergalę: 84-ąją minutę pasižymėjo Dovydas Virkšas, o po 4 minučių tas pats „Riterių“ saugas asistavo Ernestui Stočkūnui, pelniusiam savo pirmą karjeros įvartį A lygoje.

19 lapkričio 02, Šeštadienis 18:11

V. Dobrecovas palieka „Atlantą“

Klaipėdos „Atlanto“ ekipoje - permainos. Klubas abipusiu sutarimu nutraukė sutartį su nuo sezono pradžios komandą treniravusiu specialistu iš Latvijos - Viktoru Dobrecovu.

42-ejų metų specialistas prie „Atlanto“ vairo stojo šių metų vasarį ir per 29 turus jo vadovaujama komanda A lygoje iškovojo 7 pergales, 5 kartus sužaidė lygiosiomis bei patyrė 17 nesėkmių.

„Noriu padėkoti visiems - klubo administracijai, žaidėjams, sirgaliams. Laikas, praleistas Klaipėdoje, man buvo neįkainojamas. Pamilau šį miestą, pamilau šį klubą, todėl nesakau sudie, sakau iki pasimatymo. Niekada negali žinoti, gal dar teks čia sugrįžti. Linkiu sėkmės „Atlanto“ ekipai ir tikiuosi, kad kitąmet rezultatai bus geresni, nei šiemet“, - sakė uostamiestį paliekantis specialistas iš Latvijos.

Išvykus vyriausiajam treneriui, iki sezono pabaigos ekipai vadovaus V. Dobrecovui asistavęs Donatas Navikas.

Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubas dėkoja Viktorui Dobrecovui už darbą šiame sezone ir linki didžiausios sėkmės tolimesnėje karjeroje!

Klaipėdos „Atlanto“ ekipa reguliarųjį A lygos sezoną baigė labai skaudžiu pralaimėjimu. 28 turo rungtynėse rezultatu 1:0 (1:0) nusleista kaimynams iš Lietuvos pajūrio „Palangos“ futbolininkams.

Uostamiesčio ekipa per pastarąsias dvejas rungtynes buvo iškovojusi 4 taškus, tačiau jau pirmosiomis minutėmis prie atlantiečių vartų nuaidėjo pavojaus signalas. Yao N'Goranas susikūrė dėkingą progą smūgiui, bet jo bandymą atrėmė Lukas Paukštė.

„Atlanto“ vartininko vyresnis brolis Marius turėjo kur kas mažiau darbo, tačiau ir jis būtų buvęs bejėgis, kai iš arti kamuolio į vartus nenukreipė pastaruoju metu įvarčius mušantis Bonfilscalebas Bimenyimana.

23-iąją minutę „Palanga“ driokstelėjo ir išsiveržė į priekį. Andrejus Jakovlevas prasiveržė dešiniuoju kraštu bei atliko perdavimą į baudos aikštelės vidurį, kur Andrejus Kirilinas sėkmingai smūgiavo vienu lietimu. Maža to, pirmojo kėlinio antroje pusėje L. Paukštė buvo priverstas atremti pavojingus Sergejaus Mošnikovo ir Y. N'Gorano smūgius.

Po pertraukos šeimininkai ir toliau žaidė blankiai, o 80-ąją minutę liko mažumoje, kai už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas puolėjas Darvydas Šernas.

Vienos iš paskutinių „Atlanto“ atakų metu gynėjas Marius Činikas turėjo gerą galimybę smūgiui, bet patyrusio futbolininko bandymas buvo itin nesėkmingas.

7-ąją poziciją užėmusi „Palanga“ pirmą kartą šiame sezone, neskaitant dvikovų su „Stumbru“, nepraleido įvarčio, o 6-oje vietoje likęs „Atlantas“ nepasinaudojo dėkinga galimybe priartėti prie „Panevėžio“.

Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo kovos finišavo atkakliu susidūrimu Panevėžyje.

Aukštaitijos sostinėje vietos „Panevėžys“ sužaidė įdomias rungtynes su Klaipėdos „Atlantu“, kurios baigėsi rezultatu 1:1 (1:1).

Jau pačios pirmos atakos metu svečiai galėjo džiaugtis įvarčiu. Tiesa, po Bonfilscalebo Bimenyimanos perdavimo Darvydas Šernas smūgiavo nesėkmingai ir kamuolys skriejo greta virpsto.

Dar porą sykių savo komandą gelbėjo Rafaelis Broetto, tačiau vėliau šeimininkai kiek atkuto – ne vieną kartą Lukui Paukštei tekdavo atremti oponentų smūgius. Vis dėlto 30-ąją minutę panevėžiečiams teko kapituliuoti.

Vytas Gašpuitis nesėkmingai sužaidė šalia savo baudos aikštelės, o tuo pasinaudojęs D. Šernas perėmė kamuolį ir perdavė jį B. Bimenyimanai, kuris puikiai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.

Gana aštriai kėlinio viduryje žaidę panevėžiečiai netruko išlyginti rezultatą. 36-ąją minutę Aleksandro Jerkino efektingai muštas kamuolys atsimušė į virpstą bei atšoko tiesiai Patrikui Bordonui, kuris nukreipė jį į vartus.

Antrame kėlinyje aikštėje vyravo atviras futbolas, tačiau nė viena komanda pergalingo įvarčio taip ir nepelnė.

Paulius Janušauskas galingu smūgiu sukirto kamuolį į skersinį, netrukus tą padarė po keitimo aikštėje pasirodęs Tadas Labukas, o vienos iš paskutinių atakų metu savo šansu apmaudžiai nepasinaudojo pirmame tarpusavio mače Panevėžyje žibėjęs Rafaelis Ledesma.

Po šios dvikovos panevėžiečiams pavyko išlaikyti 5 taškų pranašumą bei išlaikyti 5-ąją vietą iki ketvirtojo rato pabaigos.

Naudodamiesi rinktinių pertrauka, Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai sužaidė kontorlines rungtynes Latvijoje prieš „Liepaja“ ekipą. Uostamiesčio ekipa nusileido aikštės šeimininkams rezultatu 4:3 (2:1).

Dvikovą kiek aktyviau pradėjo uostamiesčio ekipa, o jau 4-ąją dvikovos minutę šansą pelnyti įvartį turėjo B. B. Calebas, kuris po Vytauto Lukšos perdavimo smūgiavo į vartus, tačiau savo vietoje buvo varžovų vartininkas.

Po keletos minučių šansą turėjo ir Darvydas Šernas, kuris baudos aikštelės prieigose susitvarkė su varžovų gynėjais, tačiau smūgis iš maždaug vienuolikos metrų skriejo virš vartų.

Sužaidus dešimt minučių, pirmąją pavojingą progą sukūrė ir aikštės šeimininkai - po perdavimo iš dešinio krašto „Liepaja“ futbolininkas smūgiavo galva, tačiau netiksliai.

Po varžovų atakos atkuto ir svečiai - vos per keletą minučių galimybes pasižymėti turėjo aktyviai žaidę V. Lukša ir D. Šernas, tačiau abiejų futbolininkų smūgius atrėmė varžovų vartininkas.

Sužaidus dvidešimt minučių krito pirmasis rungtynių įvartis. „Atlanto“ gyėnajms suklydus, aikštės šeimininkai perėmė kamuolį ir iš baudos aikštelės prieigų pažeme pasiuntė jį į baudos aikštelę, kur perdavimą uždarė Liepojos futbolininkas.

Po praleisto įvarčio aktyviau žaisti pradėjo klaipėdiečiai - kelis kartus pavojingai smūgiavo B. B. Calebas, o 30-ąją minutę pastangos davė vaisių. D. Šernas perėmė kamuolį iš varžovų gynėjų, įsiveržė į baudos aikštelę, pritraukė prie savęs kelis gynėjus ir atidavė kamuolį laisvam perdavimo laukusiam B. B. Calebui, kuriam beliko tik pasiųsti kamuolį į vartus.

Kėliniui artėjant prie pabaigos, žaidimas išsilygino - abi komandos ieškojo progų pasižymėti, tačiau nieko pavojingesnio nesukūrė. Tik 45-ąją minutę Liepojos ekipai pavyko pasižymėti antrąjį kartą - po „Atlanto“ gynėjų klaidos perėmę kamuolį visai greta baudos aikštelės iš maždaug šešiolikos metrų pasiuntė jį į vartus.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo klaipėdiečiai - varžovų gynybą draskė aikštėje pasirodę Tadas Labukas ir Titas Vitukynas, tačiau įvarčiais pasižymėjo aikštės šeimininkai. Vos per keletą akimirkų - 58-ąją ir 60-ąją minutėmis - kamuolys du kartus atsidūrė atlantiečių vartuose.

Po šalto dušo klaipėdiečiai pradėjo spausti varžovus ir bandė švelninti rezultatą - progų turėjo T. Labukas, bet jo smūgį atrėmė antrame kėlinyje į Liepojos vartus stojęs Krišjanis Zviedris. Tačiau pastangos galiausiai davė vaisių - 79-ąją minutę kamuolį į vartus pasiuntė T. Vitukynas.

Atlantiečių pajėgos puolime vis labiau gausėjo - į atakas jungėsi ir vidurio gynėjas Dimitaras Petkovas, kuris 83-ąją dvikovos minutę atsidūrė baudos aikštelėje, o varžovų gynėjai neleistinai jį nugriovė. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo T. Labukas.

Per likusias minutes atlantiečiai dar bandė spausti varžovus, tačiau išlyginti rezultato nepavyko.

„Atlanto“ sudėtis: S. Kunchev, J. Carrion, A. Bartkus, D. Petkov, D. Žutič (22' M. Činikas), A. Idowu (46' J. Kovačič), D. Dobrecovs (46' M. Dunič), V. Lukša (46' T. Labukas), M. Cocirla (46' T. Vitukynas), D. Šernas (46' N. Juhnevičs), B. B. Caleb.

Kol dėl rinktinių pertraukos kovos A lygoje nevyksta, Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai sužais vienerias kontrolines rungtynes kaimyninėje Latvijoje.

Jau šį šeštadienį, spalio 12 dieną, uostamiesčio ekipa keliaus į Liepoją, kur išbandys jėgas su vietos „Liepaja“ ekipa.

Varžovai po 28 turų Latvijos aukščiausioje lygoje užima šeštąją vietą - iškovota dešimt pergalių, triskart sužaista lygiosimis, patirta trylika pralaimėjimų ir viso surinkti 35 taškai.

Praėjusiame ture „Liepaja“ futbolininkai rezultatu 3:1 nugalėjo Latvijos čempionato autsaiderę „Metta/LU“ ekipą, o kiek anksčiau įveikė ir turnyrinės lentelės kaimynę - „Jelgava“.

Varžovų gretose nebus keturių futbolininkų - jie pakviesti ginti Latvijos nacionalinės komandos garbę.

Šiame sezone ekipos kontrolinėse rungtynėse jau buvo susitikusios - tuomet dvikova uostamiestyje baigėsi rezultatu 1:1.

Liepojos komandos garbę gina ir šį sezoną „Atlanto“ sudėtyje pradėjęs vartininkas Krišjanis Zviedris.

Kontrolinė ekipų dvikova spalio 12 dieną, šeštadienį, vyks Liepojos „Olimpija“ stadione. Rungtynių pradžia - 14:00 valandą.